Курси підвищення кваліфікації викладачів ХНУ: «Сучасне викладання: виклики, інструменти та цілі сталого розвитку»

З 26.11.2024 р. по 29.12.2024 р. Центром післядипломної освіти були проведені курси підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників університету за програмою «Сучасне викладання: виклики, інструменти та цілі сталого розвитку».

На курсах були проведені цикли семінарів, де розглядались актуальні питання сьогодення у вищій школі.

Зокрема, освітні тренди, новий перелік галузей знань і спеціальностей, які незабаром будуть впроваджені у закладах вищої освіти (спікер – проректор з НПР Лопатовський В. Г.), академічна доброчесність в освітньому процесі (спікер – завідувач відділу забезпечення якості вищої освіти проф. Красильникова Г. В.), використання програмно-обчислювального комплексу StrikePlagiarism (спікер – працівник відділу забезпечення якості вищої освіти доц. Милько В. В.). Це новий програмний продукт, який вперше запроваджений у нашому університеті для перевірки кваліфікаційних робіт на плагіат.

Акредитації освітніх програм (нові відомості самооцінювання) присвятив свій семінар завідувач відділу ліцензування, акредитації, моніторингу освітнього процесу та видачі документів про вищу освіту проф. Андрощук І. П.

Про сучасні методи та форми навчання розповідала завідувач кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва проф. Андрощук І. В. Питанням забезпечення відповідності пакета документів щодо реалізації освітньої програми присвятила увагу завідувач навчально-методичного відділу проф. Любохинець Л. С.

Працівник інформаційно-бібліографічного відділу наукової бібліотеки ХНУ Бичко О. М. надала певну інформацію щодо джерел пошуку наукової інформації. Зеленим трансформаціям в ХНУ та цілям сталого розвитку присвятила свій семінар проф. Говорущенко Т. О.; як організувати небанальний захід – доц. Шелест Є. О.

Особливу увагу на курсах було приділено психологічним проблемам в педагогічній діяльності (спікери – доц. Ханецька Н. В. та Василенко О. М.).

Значний інтерес слухачів курсів викликали спікери Матвієць О. В. та Писаренко Н. Л. – наші гості з Великої Британії з University of Exeter. Семінар був присвячений досвіду їх університету в організації та здійснення контролю якості освіти.

Зворотній зв’язок зі слухачами курсів показав високу оцінку проведеної роботи і дозволив сформувати питання для наступних курсів удосконалення педагогічної майстерності викладачів.

Центр післядипломної освіти ХНУ